In een winkel op de Ceintuurbaan in Amsterdam, waar je heerlijk grieks eten kan meenemen voor thuis, hangen een aantal foto’s aan de muur van Cas Oorthuys, die in de jaren 50 in Griekenland en op Athos is geweest en die prachtige zwart/wit foto’s heeft gemaakt. Een tweetal foto’s is van monniken op Athos. Er moeten er vast veel meer foto’s zijn en er schijnt een archief te zijn waar de negatieven bewaard worden. Misschien een leuk idee om hier eens nader onderzoek naar te doen !?!.
Ik heb niet de pretentie om de kwaliteit van Oorthuys te benaderen, maar ik heb wel bewust de digtale camera op zwart/wit gezet, toen ik deze foto’s nam op 2 mei 2007. De oude gebouwen op Athos lenen zich wel heel goed voor zwart/wit fotografie !
Cas Oorthuys: Het Nederlands Fotoarchief te Rotterdam dat sinds 1990 zijn oeuvre van 500.000 negatieven en duizenden afdrukken beheert en ontsluit.