98 – dag 1: de afdaling naar Kavsokalivia

Dit keer ook weer veel foto’s van de wandelpaden. Misschien een beetje saai, maar hoe kan je anders tonen hoe prachtig de wandeltocht was op de eerste dag op Athos?
Ik begin met de belangrijke splitsing tussen ‘boven’-weg naar Lavra en de ‘beneden’-weg richting Kerasia en Kavsokalivia.
177_athos_2007_pad_r_kavsokalivia_1
Na korte tijd zie de gebouwen van Kerasia opdoemen:
178_athos_2007_kerasia
en dan zie je plotseling een nieuwe (en grote!) kerk in aanbouw, bijna geheel gemaakt van prachtige witte (marmeren?) blokken steen. Hoe krijgen ze deze bouwmaterialen in hemelsnaam boven zonder gemotoriseerd vervoer ?
179_athos_2007_nwe_kerk_bij_kerasia
En dan heb je even tijd om uit te rusten en om je heen te kijken en dan zie je dat je boven de wolken wandelt:
180_athos_2007_nabij_kerasia
Vlak na Kerasia loop je langs een kellion die netjes de naam van de boerderij op het hek hebben aangebracht: Kellion Timios Stauros.
181_athos_2007_kellion_timos_stauros
Het pad loopt vervolgens over een oude lawine; we belanden in de mist………….
182_athos_2007_op_weg_naar_kavsokalivia
en dan ligt ver onder je Kavsokalivia:
183_athos_2007_kavsokalivia
Bij aankomst in de Skiti kostte het enige moeite om te ontdekken wie ons een kamer kon aanbieden en of er nog wat te eten was; het was inmiddels rond 19.00 uur en we waren behoorlijk uitgeput en hongerig. Na een kwartier bleek dat de gastheer zich op een donker plekje achterin de keuken bevond en dat we gewoon hard op de deur hadden moeten kloppen. Hij liet ons direct een mooie kamer zien op eerste etage en serveerde ons in de keuken een lekkere maaltijd.
185_athos_2007_kerk_en_gastenvertrek_kav
Uitpuffen van de zware trip voor het gastenvertrek in Kavsokalivia:
186_athos_2007_kavsokalivia
Veel was er die avond niet te doen, behalve bijkomen van dag 1 en genieten van de rust. Achteraf hoorden dat monniken enigszins verbaast waren toen er werd gevraagd of er nog een dienst was. Een kerkdienst houdt je toch alleen in het weekeind, zo luidde hun antwoord !
Wim 13/6

This entry was posted in skiti, trip 2007. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s